اخبار شهرستان میناب
 
خبری

به گزارش خبرنگارشهروند هرمزگان از میناب رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از کشف 100 کیلوگرم گیاه دارویی قاچاق در این شهرستان خبرداد .

عزیز سیدی در گفتگو با خبرنگاران گفت : این میزان گیاه که از نوع آوشین می باشد . از یک دستگاه وانت تویوتا در جاده سندرک میناب توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و با همکاری پاسگاه انتظامی دهستان کریان کشف و ضبط گردید .

وی اظهار داشت . قاچاقچی مذکور به همراه خودرو توقیف شده تحویل مراجع قضایی شد . رئیس منابع طبیعی و آبیخزداری میناب گفت . آوشین ازگیاهان فرعی مرتعی به حساب می آید و برداشت این محصول بدون مجوز منابع طبیعی خلاف قانون بوده و در صورت مشاهده و یا گزارش با متخلفان برخورد می شود سیدی افزود در سال گذشته بیش از یک تن گیاه آوشین از قاچاقچیان کشف وضبط گردید وی گفت : هر سال به صورت معمول مجوز برداشت 30 تن آوشین به مردم منطقه داده می شود اما با توجه به کمبود بارندگی و عدم رشد این نوع گیاه مجوز برداشت کمتر از20 تن صادر شده است .

گیاه آوشین گیاه دارویی مفیدی است که رویشگاه آن در میناب در بخش سندرک و روستاهای اسلام آباد ، دهیج ، اسپند ، کلالیون و  گشیراز می باشد .


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط رحیمی

به گزارش خبرنگار شهروند هرمزگان از میناب ، فرمانده انتظامی شهرستان میناب از دستگیری یک قاتل فراری در این شهرستان خبر داد . سرهنگ علی اکبری در گفتگو با خبرنگاران گفت : در سی ام اسفندماه سال 1383 بر اساس نزاع ، فردی با هویت اویس . الف با ضربات متعدد چاقو به صورت و قفسه سینه از پا در آمد و به قتل رسید . وی گفت : این پرونده در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت درطول این سالها تمام تردد و اختفای قاتل پس از شناسایی مورد بازرسی قرار گرفت و متأسفانه موفقیت حاصل نگشت . اکبری افزود : مأمورین پلیس آگاهی همواره مخفیگاه های قاتل را زیر نظرداشتند تا اینکه در بامداد 26 اردیبهشت قاتل در خانه پدری واقع در محله شیخ آباد میناب توسط پلیس آگاهی و همکاری سایریگانها شناسایی  و  دستگیرشد.

فرمانده انتظامی میناب اظهار داشت . قاتل( م . ر) درتحقیقات و بازجویی های اولیه با صراحت به قتل با ضربات کارد اقرار کرده است.

سرهنگ علی اکبری بیان کرد پلیس با استفاده از روشهای نوین علمی در کشف جرائم به موفقیت های خوبی دست یافته است . وی همکاری مردم با پلیس بویژه پلیس 110 را بسیار عالی اعلام کرد و افزود . سال گذشته با سیاست پلیس و آموزشها همگانی و همکاری مردم شاهد کاهش 12درصدی جرائم در حوزه امنیتی بودیم . اکبری یاد آورشد . در فروردین و اردیبهشت سال جاری 4 قتل در میناب رخ داد . که درخصوص 3 فقره از آن 5 نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط رحیمی
پیمانکار احداث پروژ  استخر میناب صلاحیت ندارد

محمود آرامی مدیرکل تربیت بدنی هرمزگان درحاشیه برگزاری جلسه شورای ورزش میناب درگفتگو با خبرنگاران گفت جهت تکمیل استخر میناب تامین اعتبار صورت گرفته  اما پیمانکار این پروژه  صلاحیت جذب   اعتبار  را ندارد  و این امر  باعث  تاخیر درروند  تکمیل  این پروژه  شده است.
وی در رابطه با ورزشگاه 10 هزار  نفری  شهرستان میناب که یکی از مصوبات دور دوم سفر ریاست  جمهوری  به استان هرمزگان  است گفت: کار مطالعات  این پروژه  به اتمام  رسیده و در  مرحله  انتخاب  پیمانکار هستیم وی همچنین  افزود: دلیل  روند کند پروژه های ورزشی  در استان  مساله  تامین اعتبار  است که امیدوارم  با واریز شدن  اعتبارات  سال 90  به ساخت  پروژه  های  ورزشی در  استان  تسریع  بخشیده شود.

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط رحیمی
نمایش یاس مدینه در میناب اجرا شد

به گزارش خبرنگار شهروند هرمـزگان از میناب . در سالروز شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه    صدیقه (س) نمایش یاس مدینه که روایتی از ایام شهادت حضرت زهرا (س) است به همت و کوشش  هیات عزاداری محبان حضرت ابوالفضل (ع) روستای شهمرادی وهمکاری کانون  فرهنگی هنری رهروان ثار الله این روستا در جایگاه مهدیه این هیات اجرا  شده و با استقبال پرشور و بی سابقه  مردم ، زائرین  و بویژه  جوانان  مواجه  گردید.

ابوالحسن مرادی مسئول فرهنگی هیات محبان حضرت  ابوالفضل (ع) شهمرادی در گفتگو با خبر نگاران گفت: هیات عزاداری محبان حضرت ابوالفضل (ع) درنظر دارد با توجه به پدید آمدن  انحرافات و خرافات در مراسمات عزاداری ، بخصوص تعذیه، روندی نودر جهت  نشان دادن  تاریخ با استفاده ازمنابع موثق و بهره گیری از علماء و احادیث و روایات معتبر با اینگونه  انحرافات   و خرافه پرستی ها مقابله نماید وی همچنین  برگزاری  اینچنین برنامه ها را بهترین عامل جذب جوانان به فعالیتهای  فرهنگی مذهبی دانست.

 قابل  ذکر  است هیات  عزداری  محبان حضرت ابوالفضل  شهمرادی  با 500 نفر  عضو  تاکنون  فعالیتهای  ویژ ه ای  درشهرستان  میناب  داشته  است.

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط رحیمی

به گزارش خبرنگار شهروند هرمزگان از بخش توکهور و هشتبندی بمناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم طی مراسمی با حضور علی لشکری معاون فرماندار شهرستان میناب و محمود روح الدینی رئیس آموزش و پرورش شهرستان میناب و علی مسلمی بخشدار بخش توکهور از معلمان سخت کوش و پر تلاش در بخش توکهور و هشتبندی تجلیل شد .

در این مراسم خلیل یار احمدی بعنوان معلم نمونه در بخش توکهور و هشتبندی معرفی شد در پایان مراسم هدایایی برسم یادبود به معلمین این بخش تقدیم گردید .


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط رحیمی

دوازدهم اردیبهشت همزمان با آغاز هفته بزرگداشت معلم تعدادی از معلمین نمونه شهرستان میناب به دیدار امام جمعه این شهرستان  رفتندوازرهنمود ها وتوصیه های این عالم فرهیخته استفاده کردند.

در این دیدار که24نفراز معلمین نمونه به همراه اعضاءستاد بزرگداشت مقام معلم حضور داشتند.حجِةالسلام والمسلمین محمدحسین معتمدی فر باتبریک ایام گفت:شهید مطهری باعمل به وظیفه ی معلمی خود 4بیماری مهلک رسوخ کرده در جامعه را درمان کرد.

وی ملی گرایی ،تحجر گرایی،مارکسیست والتقات را ازبیماریهای خاص جامعه  در آن زمان وهم در آینده خواندوافزود:

ازویژگیهای بزرگ این شهید بزرگوار،صبروایستادگی در مقابله با تفکرات منحرف،بااستفاده از پایگاه قوی قرآن نام برد وگفت:معلمی شغل انبیاست ونزدیکترین مردم به درجه نبوت معلمین هستند.امام جمعه میناب در ادامه بیان داشت ،معلمین ما باید حریص به یاد دادن باشند .وازویژگی های کار معلم را دلسوزانه،پدرانه ومادرانه برخورد کردن بادانش آموز نام برد.وی اظهار داشت:معلمین می بایست در بر خورد با دانش آموزان حداعتدال را رعایت کنند.وی گفت:دانش اموزانی که بیشتردر کلاس شلوغ می کنند وشرارت دارند ازکمبود محبت رنج می برند وباید بیشتر به آنها توجه داشت.در پایان این جلسه لوح تقدیری ازطرف معلمان نمونه شهرستان به امام جمعه تقدیم شد.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط رحیمی

در آغازین روز هفته بزرگداشت معلم زنگ سپاس با حضور مسؤلین ومدیران اجرایی شهرستان میناب در هنرستان دخترانه ام السلمه این شهرستان به صدا درآمد.مهندس قانعی فر فرماندار شهرستان میناب در این مراسم طی سخنانی به تشریح ابعاد شخصیتی وویژگی های شهید مطهری پرداخت و گفت:آحاد جامعه باید از شخصیت شهید مطهری الگو بگیرند.وی افزود زندگی شهید مطهری سراسر ساده زیستی وبه دور از تجملات است واین منش وسیره درکنار سایر ویژگی ها، اورا تا ابدماندگار کرده است.  فرماندار میناب گفت:آثار شهید مطهری گنج گرانبهایی برای پویندگان علم ودانش است ومربیان ومعلمان بایدتلاش کنند ودانش آموزان ونسل جدید را به سوی مطالعه این آثارهدایت کنند.وی با اشاره به قدر ومنزلت مقام والای معلم اظهار داشت:از مهمترین عوامل ترقی علم ودانش تلاش مضاعف معلمان دلسوز کشور است.در پایان این مراسم به پاس مقام رفیع معلم از محمود روح الدینی ريیس آموزش وپرورش شهرستان میناب به نمایندگی از فرهیختگان ومعلمان این شهرستان تجلیل شد


نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط رحیمی


نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط رحیمی

طی مراسمی با حضور دکتر حسین نادری منش معاون آموزشی وزیر علوم ، تحقیقات و فن آوری شهرک دانشگاهی درمیناب کلنگ زنی شد . دکتر نادری منش در این مراسم گفت استان هرمزگان با همه وسعت و قابلیت تاقبل از پیروزی انقلاب حتی ظرفیت پذیرش یک دانشجو را نداشت . ولی امروز با وجود همه مشکلات و تحریمها بیش از 65 هزار نفر دانشجو در دانشگاه های استان در حال تحصیل اند وی بیان کرد هفتمین موسسه آموزش عالی در میناب زمانی کلنگ زنی می شود که در همه نقاط کشور رشد همه جانبه صورت گرفته است دکتر نادری منش افزود تولیدات علمی در ایران یازده برابر رشد جهانی است وبه همت ایرانیان و جوانان دلیر در زمینه آموزش عالی در منطقه اول هستیم وی وظیفه دانشگاه علمی کاربردی را ایجاد کار وهمکاری با سایر دانشگاه ها در جهت توانمند کردن جوانان برای ورود به بازار کار عنوان کرد . سید ابراهیم موسوی رئیس دانشگاه علمی کاربردی میناب نیز در این مراسم گفت دانشگاه علمی کاربردی میناب با گذشت دو سال از راه اندازی، اکنون در 11 رشته پودمانی و کاربردی فعالیت می کنند وی در ادامه افزود احداث شهرک دانشگاهی برای 2 هزار نفر به صورت مستقیم و برای 5 هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی می شود . موسوی اعتبار مورد نیاز برای احداث این شهرک را مبلغ چهل میلیارد ريال عنوان کرد و گفت با راه اندازی این شهرک بیش از 500 واحد کارآفرینی محقق خواهد شد . وی اظهار داشت جامعه هدف این طرح کسانی هستند که دارای مهارت کسب و کار می باشند و فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی در اولویت هستند .

شهرک دانشگاهی و کارآفرینی در زمینی به مساحت 20 هکتار در کیلومتر 10 جاده بند تیاب با حضور دکتر نادری منش معاون آموزشی وزیر علوم ، حسنی مدیر کل گسترش وزارت علوم ، بخشان رئیس دانشگاه علمی کاربردی ، هاشمی تختی استاندار و نوحه گر رئیس دانشگاه هرمزگان کلنگ زنی شد .

نوشته شده در تاريخ یکشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط رحیمی

 

عباس بنذرکی نهان مدیر مسئول کانون فرهنگی شیخ جلالی بنذرک درگفتگو با خبرنگاران گفت : این نمایشگاه به مناسبت ایام حزن و اندوه حضرت فاطمه برای بازدید علاقه مندان دایر گردیده است .

وی افزود این نمایشگاه با هدف پرداختن به شخصیت حضرت زهرای مرضیه بر پا شده و تا 18 اردیبهشت ماه پذیرای علاقمندان وعاشقان اهل بیت عصمت وطهارت میباشد .

وی گفت این نمایشگاه در فضایی به مساحت 200متر مربع بر پاشده و بخش های از خانه مولای متقیان علی (ع) وقبرستان بقیع و کوچه بنی هاشم در این نمایشگاه  به نمایش گذاشته شده است .

مدیر مسول کانون شیخ جلالی یاد اور شد :در این نمایشگاه 2 نفر از طلاب و دانشجویان ،اطلاعاتی را  متناسب با هر کدام از فضاهای طراحی شده در نمایشگاه به بازدیدکنندگان ارائه می دهند .

بخش بنذرک با جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر در 18 کیلومتری مرکز شهر میناب قرار دارد


نوشته شده در تاريخ یکشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط رحیمی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک